Zápůjčky elektromobilů Smart městským částem

Smart elektromobilSpolečnost E.ON ČR připravila ve spolupráci s automobilovou společností Mercedes-Benz, autopůjčovnou Sixt a koordinátorem pracovní skupiny „Čistý automobilismus“ magistrátem Hl. města Praha, popularizační akci elektromobility. Jednotlivé pražské městské části mají nyní možnost zdarma otestovat unikátní vůz smart fortwo electric drive na elektrický pohon. Tento inovativně řešený dvoumístný vůz není dosud v běžném prodeji. Několik těchto vozidel je již v provozu v Praze, jeden má zapůjčen Zoo Praha, další užívá Zdravotnická záchranná služba Hlavního města Prahy formou bezplatného pronájmu po dobu 1 roku. Klíčky od těchto testovacích vozů pro Prahu a její MČ byly symbolicky předány do rukou primátora města Prahy v rámci konference Čistý automobilismus – řešení pro udržitelnou městskou dne 17.03.2011. Projekt nyní startujeme! Elektrický vůz si bude možné vyzkoušet na dobu jednoho týdne, vždy od pondělí do pátku, s tím, že využití vozu bude zcela v kompetenci dané MČ. Je možné jej poskytnout vybraným osobám nebo například připravit popularizační akci mezi občany městské části. Jedinou povinností na straně MČ je vyplnění stručného dotazníku. Takto získaná data totiž umožní rozvíjet elektromobilitu s ohledem na přání a preference samotných uživatelů. Naším společným zájmem je co možná nejrychlejší rozvoj nových bezemisních technologií v dopravě s příznivými důsledky na stav životního prostředí ve městech. Pro tuto akci jsou vyčleněny celkem tři vozy, aby se dostalo na každého zájemce.

Postup pro bezplatné zapůjčení vozu smart fortwo ed:

1. Na webových stránkách pražského magistrátu pod odkazem si stáhněte rezervační formulář, vyplňte jej a odešlete alespoň 7 dní před plánovanou zápůjčkou na emailovou adresu:  reservation@sixt.cz

2. Po shromáždění objednávek budou zájemci nejpozději do středy týden předcházejícího zápůjčce informováni, kdy bude vůz připraven popř. bude navržen alternativní termín. Je nutné uvést kontaktní telefonní číslo oprávněné osoby MČ pro potvrzení rezervace.

3. Pokud bude termín akceptován, zapůjčovatel (Sixt) sjedná s oprávněným zástupcem MČ přesný čas předání vozu. Pozor, vůz bude vydán pouze předem sjednané osobě oproti průkazu totožnosti a řidičskému průkazu. Každá městská část rozhodne a určí oprávněnou osobu, která bude mít pravomoc k převzetí Motorového prostředku z odboru životního prostředí či odboru dopravy

4. Termín vyzvednutí vozů na pobočce SIXT je každé pondělí mezi 10:00 – 13:00hod

5. Termín odevzdání je pátek daného týden mezi 08:00 – 11:00 hod. V průběhu týdne, nejpozději však do čtvrtka 14:00 dohodnout výjimku. Současně s předáním vozu odevzdá zástupce MČ vyplněný dotazník. Samotná zápůjčka (převzetí a vrácení vozu) proběhne v prostorách autopůjčovny Sixt, hotel Hilton, kontaktní osobou je Jakub Kaufman - vedoucí pobočky  Sixt Praha město Tel.:  +420 22 23 24 995+420 22 23 24 995, Fax.: +420 241 406 799, otevírací doba Po-Ne 08:00 – 20:00hod

6. Rezervace: Tel.:  +420 22 23 24 995+420 22 23 24 995, Fax.: +420 241 406 799 (Po-Pá 8-18)